За Водолијата добри вести, за Овенот дружба со пријатели

205

Овен (21.03 – 20.04)

Денот е одличен за вашето хоби и за дружење со пријателите во вашиот дом. Не се оптеретувајте премногу со приказните во врска со несигурноста на работното место, најверојатно ќе дојде до позитивна промена. Не се нервирајте доколку ви се јави некој кој не ви е многу симпатичен, сепак ќе успеете да воспоставите добра комуникација.

Бик (21.04 – 21.05)

На вашето работно место е прилично напорно и не сте така заинтересирани како во претходниот период. Како што денот ќе поминува така вашите амбиции ќе бидат поголеми бидејќи ќе проработи вашиот натпреварувачки дух. Сепак, би било добро повеќе да одмарате. Имајте доверба во еден Рак или Девица кои ќе ви дадат корисни совети.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Вашата општа состојба е стабилна треба да бидете трпеливи и се ќе биде како што треба. Обидете се да владеете со себе доколку сакате да бидете задоволни. Земете го тоа што ви е понудено и сигурно ќе најдете среќа. Во соувршувањето е спасот. Но немојте да заборавате на саканата личност бидејќи може да добиете силни критики

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе можете да си дозволите поголема пауза од вообичаената бидејќи се што сте имале за денес вие сте го сработиле вчера, па слободно време ќе имате доволно. Обидете се да се ослободите од нервни напади кога ќе ги видите цените на работите кои сте сакале да ги купите. За да можете да ја решите депресијата купете само некои ситни работи кои се пониски цени.

Лав (23.07 – 22.08)

Избегнувајте расправии, бидејќи нешто може да тргне во погрешен правец. Работете го само она што ве мотивира. Парите ви се на прво место, така што би прифатиле работа која не ве интересира. Рационалноста е изразена и тоа е добро, но морате да се свртите кон сопствените проблеми. Одработете си ги своите работни обврски зашто наскоро би можеле да се најдете во голем хаос.

Девица (23.08 – 22.09)

Вашата денешна неодлучност ќе ви претставува пречка за извршување на работните задачи. Многу тешко ќе успеете да ја одржите својата рамнотежа како на работното место така и во љубовта. Преголемите обврски ќе ви наметнат доста проблеми и непријатно расположение.

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе бидете творечки расположени и ќе настапувате реално, огринално и интуитивно. Зафатете се со разрешување на проблемот од неговите корени и откријте ги причините. Ве очекува успех и можност за голема заработка, не се откажувајте, и самите знаете дека нема да биде лесно.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ве очекуваат можности за врски во странство или личности кои доаѓаат од странство. Што се однесува до љубовта во ова поле ве очекува изненадување од страна на вашиот партнер, а слободните Шкорпии ќе бидат фасцинирани од личноста која ќе ја запознаат највероватно во друштвото со кое ќе бидат денеска.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Претставните на овој знак повторно ќе имаат проблеми со нивниот карактер, дрско ќе се обидат да ја потценат околината и нејзините размислувања. Тоа што на вашите колеги им го правите, верувајте дека сите го забележуваат, а со тоа ништо не постигнувате само си го нарушувате угледот. Психичката состојба ви е загрижувачка.

Јарец (22.12 – 20.01)

Ќе бидете опкружени со луѓето кои ги сакате, а дружењето ви носи голема радост. Овој ден внесува многу светло во вашиот живот. Уживајте во убавите моменти. Во љубовта ќе бидете задоволни, а ќе имате и решение за некои проблеми. Кога се во прашање парите не сте склони кон компромиси.

Водолија (21.01 – 19.02)

Добрите вести кои ќе ги слушнете од вашите пријатели во текот на денот, пријатно ќе ве изненадат, со што лесно ќе ги надминете сегашните проблеми. Изгледа вашиот партнер ќе доживее успех и со тоа многу ќе допринесе за заедничката благајна.

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе бидете експерти за хармонична комуникација и убедување. Никој нема да може да ви каже „не“, па искористете го тоа најдобро што можете. Ќе бидете „душата“ на друштвото и во следните четири недели ниту една забава нема да биде комплетна без вашето присуство. Ова е вашиот поволен период па затоа искоритете го максимално.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.