За возење под дејство на алкохол казнети 141 возач

36

Во текот на изминатата вечер (13/14.11.2021) спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Македонија, при што санкционирани се 141 возач.

Од нив, 34 на територијата на СВР Скопје, 25 на територијата на СВР Битола, 20 на територија на СВР Тетово…

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.