ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА ПОВИКУВА НА ГОТОВС: Следната недела е клучна, народот е спремен на се – платформата нема да помине! (ВИДЕО)

215

Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, ги повикува сите граѓани на оваа држава да излезат на протести следната недела која е клучна, Тиранската платформа нема да помине, тиранси претседател на собранието нема да помине.

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, преку својот ФБ профил ги повикува граѓаните да бидат подготвени и да бидат спремни на се.

Да бидеме подготвени !
Народот е тука и спремни сме на се !
Тиранската платформа нема да помине !

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.