Забавувајте се во недела, Вие сте уште сега шампиони

83

Спектаклот што не чека во Москва и финалето на Мундијалот меѓу Хрватска и Франција го искоментира еден од најдобрите играчи на денешницата,Нејмар кој настапуваше заедно со Иван Ракитиќ во „Барселона“, а сега ја дели соблкувалната со Мбапе во „ПСЖ“

Пријатели мои,
Знам колку е тешко да стигнете до финалето. Сега уживајте и забавувајте се. Вредеше. Многу сум среќен за вас и возбуден сум поради реакцијата на навивачите во двете земји, Франција и Хрватска, кои слават голем успех.
Јас нема да лажам, би сакал да бев со еден од вас на теренот, но ништо од тоа на ова СП.Можеби во Катар…Се надевам дека ќе се забавувате во неделата и не заборавајте дека, без оглед на исходот од финалето, вие уште сега сте шампиони. Горд сум што сте мои пријатели, а фудбалскиот свет треба да се гордее со оваа големо финале.Среќно, напиша Нејмар на Инстаграм.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.