Заборавете на жештините, ова се најдобри летни предигри

181

На високите температури често не сме расположени за ништо, па дури ни за секс. Иако жештината понекогаш  може да дејствува стимулирачки, некогаш може да има контраефект. Но за среќа има секси предигри кои ќе ве загреат и разладат истовреме.

Користете мраз

Ставете коцка мраз во уста и нека остане доволно долго за да се растопи така што устата и јазикот ќе останат потполно студени. Потоа поиграјте си со неговото уво, тоа е голема ерогена зона. Потоа полека спуштајте се надолу, од време навреме повторно ставајќи го мразот во уста. За потполна возбуда можете да ставите коцка мраз во устата и така да му лизгате низ торзото.

Безобразен тест на вкусот

Заврзете му ги очите, и кажете му да погодува што јадете. Подгответе сладолед со различни вкусови и секогаш давајте му по една лажичка. Кога ќе го погоди вкусот, наградете го со она што најмногу сака.

Намокрете ги нозете

Најновите истражувања покажуваат дека стопалата на жената, покрај клиторисот имаат најголем број на сензори кај жените. Можете да побарате масажа со студена вода. Промената на температурата ќе ја зголеми сензацијата во прстите на нозете. Ова воедно испраќа сигнали до мозокот кои ќе доведат до сексуална возбуда.

Сладолед

Изберете сладолед со безобразен облик и излижете го пред вашиот партнер. Сигурно ќе го возбуди посебно ако се потрудите да симулирате орален секс. Можете да му дозволите и да ве допира по телото, за да се возбудите.

Оладете ги играчките

Ако сакате да користите различни играчки во спалната соба, ова е идеален начин да се разладите и да уживате во сексот. За која играчка и да се одлучите, немојте да дозволите премногу да ви биде студена за да ви биде непријатно. За најдобри резултати користете и лубрикант кој разладува.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.