Забрана за камиони на патниот правец Неготино-Лакавица

46

Заради изведување санациско градежни работи на патниот правец Неготино-Лакавица од денеска е забрането движење на тешки товарни возила чија вкупна маса преминува 3,5 тона, информира АМСМ.

Изведувачот на работите на овој патен правец, ДГТ Жикол ДООЕЛ Струмица, им препорачува на сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената патна сигнализација.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.