Задолжителен пренос на седниците на Советот на Општина Карпош е првото барање на Левица

Во насока на демократизацијата и зголемувањето на транспарентноста на Советот и општината, првото барање кое ќе го достави Левица ќе биде за задолжителен пренос на седниците на Советот на општината. Ова барање произлегува од изборната програма на Левица, соопшти во понеделникот партијата.

Предлог во Советот на Општина Карпош за задолжителен пренос на седниците имаше и Бранко Ристов на почетокот на оваа година, но истиот предлог не беше усвоен. Сега се надеваме дека зад ова ќе застанат сите советници затоа што жителите на Карпош имаат право да знаат како работат нивните избраници“, соопшти Левица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.