Заев: Бев приватно надвор од државата со моите другари

135

Премиерот Зоран Заев денеска се врати на своето работно место во Владата по неколкудневниот одмор, а денеска откри дека на одмор бил со другарите.

-Овој одмор ми беше испланиран претходно, потребен ми беше зошто јас сум како и сите граѓани. Бев приватно надвор од државата со моите другари каде имав доволно време да размислувам за тоа што следува, изјави Заев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.