Заев го соопшти можното референдумско прашање

490

Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на договорот меѓу Република Македонија и Република Грција?

Ова би можело да биде прашањето за претстојниот референдум во однос на договорот меѓу македонската и грчката влада за промена на името на Македонија во Република Север Македонија, изјави Зоран Заев.

Тој дополни и дека потребно е референдумот да биде консултативен.

Заев изјавата ја даде по завршувањето на вчерашната неуспешна лидерска средба која ја закажа во Клубот на пратеници.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.