Заев во грчки дрес, додека Македонија ја губи препораката

По додворувањето на Албанците, очигледно Заев со нова, негативна за Македонија, стратегија. Овој пат во грчки дрес и за интереси спротивни на македонските, пишува денес порталот „Курир“.

Порталот во својата анализа потсетува дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев со нелогични и апсурдни барања надвор од договорот во Пржино, се обидува да ги минира преговорите и да и нанесе штета на Македонија.

Заев во грчки дрес се бори за интереси спротивни на македонските

Немакедонското однесување…

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.