Заев и Филипче отпатуваа за Дубаи, преку Истанбул

Екс-премиерот Зоран Заев, заедно со екс-министерот за здравство Венко Филипче попладнево биле забележани на скопскиот аеродром како се качуваат на авион во правец кон Истанбул, на линија кон Дубаи, неофицијално дознава Инфомакс.

Заев и Филипче својата професионална релација ја префрлија и на приватно ниво, па сега често може да се видат заедно како возат мотори, заедно одат на скијање во Швајцарија, возат мотори.

Во моментов во Дубаи се одржува „Дубаи Ворлд Експо“, но и саем за јахти „Дубаи Интернешнл Боат Шоу“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.