Заев попладне ќе има средба со партнерите од власта

42

Претседателот на СДСМ во заминување, Зоран Заев, попладнево ќе се сретне со коалициските партнери НСДП, ЛДП, Демократски Сојуз, ДОМ и партии од другите етникуми, дознава Алсат.

Пред партнерите од предизборната коалиција се очекува Заев да го обелодени постигнатиот договор со лидерот на Алтернативата, Африм Гаши.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.