Заев: Секоја чест за медиумските работници кои посветено и професионално ги следат теренските случувања

34

Улогата на медиумите во услови на Ковид-19 пандемијата е особено важна за навремено и точно информирање на населението, потенцира премиерот Зоран Заев на својот профил на Инстаграм.

„Секоја чест за медиумските работници кои посветено и професионално ги следат теренските случувања и за тоа ја известуваат јавноста. Вашата улога во услови на Ковид-19 пандемија е особено важна за навремено и точно информирање на населението. Ви честитаме на ангажманот, продолжете посветено, почитувајте ги мерките“, напиша Заев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.