Заев си го доби по нос сред пазар: Нема веќе албански гласови за тебе во Тетово

479

Гласовите од Албанците нема да ги имате, му порачаа тетовските пазарџии на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за време на неговата денешна посета на Тетво.

На прашањето на Заев како нема да ги имаме, пазарџиите му одговорија: „Ќе прајме ова, ќе прајме она, ништо! За Тетово немате направено ништо!“, порачаа тетовските пазарџии.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.