Заев: Сведоци се доволни за склучување брак, а не и за добивање државјанство

92

Сведоци се доволни за склучување брак, но не и за добивање државјанство, рече премиерот Зоран Заев во одговор на новинарско прашање дали е прифатлив предлогот законот за државјанство предложен од партијата Алијанса за Албанците.

– Самиот предлог не е за поддржување. Јас ја почитувам најголемата албанска опозициска партија, но во самиот предлог вели – со тројца сведоци. Знаете, двајца треба за да стапите во брак. И тоа е доволно за брак. За државјанство сведоци да викнете не е доволно. Нема никаде таков пример – рече Заев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.