Загина млад инфлуенсер, паднал во провалија додека снимал видео за Инстаграм

Светот е шокиран од трагичната вест за прераната смрт на 23-годишниот грчки фитнес инфлуенсер Џорџи Џанелиџе. Младиот инфлуенсер го загуби животот во страшен пад додека снимаше содржина за неговите социјални мрежи во Италија.

Несреќата се случила во средата, на 13 март, кога Џанелиџе изгубил рамнотежа и паднал од балкон без ограда, директно во провалија. И покрај брзата реакција на пожарникарите и итните служби, тие не успеале да го спасат. Неговото безживотно тело конечно било извадено од местото на несреќата и пренесено.

Џанелиџе беше во Рогуда Векио во моментот на несреќата, историско планинско село кое беше напуштено во 1970-тите поради големите поплави. Инфлуенсерот го истражувал ова древно и возбудливо место со пријател, кој за жал морал да ја потврди оваа трагична смрт.

Длабоко вознемирувачката вест за заминувањето на Џанелиџе одекна на социјалните мрежи, каде што тој создаде значајни следбеници преку неговото фитнес патување и мотивациската содржина.

Неговото присуство на социјалните мрежи инспирираше многумина, а неговата трагична несреќа служи како потресен потсетник за ризиците поврзани со создавање содржина на живописни, но опасни локации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giorgi janelidze (@tzane__)