Загина пешак кај Трубарево

600

Жител на скопско Трубарево бил прегазен од автомобил, информираше МВР.

Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила вчера во 15.30 часот на регионалниот пат Скопје- Велес на раскрсницата со село Трубарево.

Тогаш С.С.(49) од селото,  управувајќи автомобил „шевролет спарк“ во пешакот Т.Б.(84) , негов соселанец.

Старецот со тешки повреди бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде што во 19.20 часот починал.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.