Загина скопјанец откако со автомобилот паднал во бездна на патот кон Стража

69

На 21/22.05.2020 на пат кон превојот „Стража“ во с.Сретково, гостиварско, патничко моторно возило „ауди А6“ со скопски регистарски ознаки управувано од  Ј.Г.(53) од Скопје излетало од коловозот и паднало во бездна длабока околу 100 метри.

При оваа несреќа, возачот починал на лице место.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.