Загина жена во Скопје

На 05.03.2022 околу 15:30 часот во Скопје на ул.„Ѓорче Петров“ патничко моторно возило „Пежо-206“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Д.Г.(55) од Скопје, излетало од коловозот.

Од доктор од екипа од итна медицинска помош констатирана е смрт кај С.Д.Г.

Со телесни повреди се здобила сопатничката М.Г.(28) од Скопје, на која и е укажаната лекарска помош во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје и јавен обвинител по чија наредба телото е дадено на обдукција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.