Захарова се закани: На сето ова ќе одговориме

Русија ќе одговори на сите лажни или незаконски чекори на западните земји, изјави денеска портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захаров.

„Тие нема да останат без одговор: такви чекори, кадровски, па дури и незаконски од гледна точка на меѓународното право и нивните домашни закони. Се разбира, ние ќе одговориме на сите нив“, рече Захарова во интервју за ТВ каналот „Русија 1“. пренесува ТАС С.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.