Запален автомобил на пратеничка на СДСМ

639

Автомобил на виничанката Славица Шуманска Митева, пратеник на СДСМ бил запален утрово во Виница, информираше МВР.

Инцидентот се случил околу 1.30 часот во Виница на улицата Славчо Стојменски.

Според полицијата, непознати сторители, откако претходно го скршиле стаклото на автомобилот „сеат леон“ и го полеале внатрешноста на возилото со запалива течност и ја запалиле.

Извршен е увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.