Запленети 850.000 несоодветни заштитни маски во Грција од Кина и од Бангладеш

17

Управата за јавни приходи на Грција, откри и заплени 850.000 несоодветни заштитни маски, без потребните спецификации и меѓународни ознаки, наменети за грчкиот пазар.

Според грчката новинска агенција АНА-МПА, царинската служба на атинскиот аеродром, како и надлежната управа соопштиле дека повеќето од увезените маски биле од Кина, а другиот дел Бангладеш.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.