Запрена изградбата на три модуларни болници во Скопје

62

Од неделата запрени се сите градежни активности на три модуларни амбуланти во Скопје, објави Фактор.

Новите модуларни болници требало да се постават на местото на старите амбуланти во Ѓорче Петров, Бутел и во Ново Лисиче.

Се претпоставува дека прекинот на градежните работи е поради прашања поврзани со нивната безбедност по трагедијата во Тетово, кога само за неколку минути изгоре модуларната ковид болница во која животите ги загубија 14 луѓе.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.