Затворени четири плажи во Мексико поради излевање нафта

23

Во Мексико се затворени четири туристички плажи поради излевање нафта, јавија локалните медиуми.

Мерката, преземена од одделот за цивилна заштита, дојде откако е откриена осум-километарска нафтена дамка што ги погодува градовите од Лас Флорес до Унион.

Се уште не е позната причината за излевање. Тимови за итни случаи се мобилизирани за да го исчистат загадувањето на нафтата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.