Заврши средбата Заев и Меркел

33

Четириесетина минути преговараа германската канцеларка Ангела Меркел и премиерот на Република Северна Македонија во Берлин.

 

По оваа средба ќе биде појасно кога земјата ќе добие датум за преговори откако стана јасно дека тоа нема да се случи во јуни.

Заев претходно најави дека од средбата со Меркел ќе зависат и понатамошните чекори во одност на тоа дали ќе има предвремени избори или пак реконструкција на владата

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.