Зеќири заминува во куќен притвор

Поранешниот генерален секретар Мухамед Зеќири по неколку месеци поминати во притвор, во истражниот затвор ,,Шутка”, заминува во куќен притвор.

Одлуката денеска ја донесе Апелација, а од судот за ,,Фокус” истакнуваат дека му е одземен и пасошот.

Зеќири изминатите денови беше на болничко лекување, па од таму ќе замиме дома.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.