Зекири ги откри кандидатите на ДУИ за консензуален претседател?!

3836

„Консензуален кандидат за ДУИ да ти биле Денко Малевски, Лазе Еленовски па дури и Владо Поповски, не знам зошто на оваа листа не го додадат и Влатко Ѓорчев ?!!…“, напиша потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, на својот фејсбук профил.

Функционери на СДСМ и ДУИ претходно истакнаа дека ќе се обидат да изнајдат консензуален кандидат за претстојните претседателски избори, кој ќе биде, како што велат, над етничките и партиските линии.

Социјалдемократите вечерва на седница на Централниот одбор ќе дискутираат за можните предлози, а од ДУИ истакнаа дека нема да излегуваат со имиња пред да започнат преговорите со коалициските партнери, со кои заеднички ќе ја трчаат изборната кампања.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.