Земјотрес ја стресе Грција

Земјотрес со јачина од 3.9 степени пoпладнево ја стресе Грција.

Земјотресот бил оддалечен на 41 километри од Патра, односно 6 километри од грчкото село Калаврита.

Епицентарот се наоѓа на 53 километри длабочина.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.