Земјотрес го погоди островoт Закинтос во Грција

40

Два земјотреси со јачина од 5 и 4,7 степени според Рихтеровата скала ја погодија Грција.

Епицентарот на силниот земјотрес, според податоците на АМСЦ, бил на 97 километри западно од Мисолонги, додека земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтер го погодил островот Закинтос.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.