Земјотрес почувствуван во Валандовско

Земјотрес со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала утринава беше почувствуван од населението во Валандово и околината.

Како што информира Сеизмолошката опсерваторија, земјотресот кој потекнува од епицентрално подрачје Валандово, е регистриран во 6:44 часот на 120 километри југоисточно од Скопје со Рихтерова локална магнитуда ML2.2 и интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.