Земјотрес со јачина од 3,3 степени во областа на Ријека

13

Земјотрес со јачина од 3,3 степени денеска ја погоди областа на Ријека.

Земјотресот бил почувствуван 31 километар југоисточно од Ријека и четири километри северно од Брибир.

Земјотресот се случил околу 11 часот, јавија локалните медиуми.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.