Земјотрес со јачина од 6,2 степени го погоди Токио

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Токио и околните области на источна Јапонија, но не е издадено предупредување за цунами, соопшти Јапонската метеоролошка агенција.

Земјотресот се случи во делови од префектурите Ибараки и Чиба.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од околу 50 километри од источниот брег на Чиба, објави „Кјодо“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.