Земјотрес во Албанија, се тресеше тлото и во Македонија

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала вечерва е регистриран во соседна Албанија.

Според информациите, земјотресот бил со епицентар на 16 километри југоисточно од Тирана, на длабочина од 15 километри.

Земјотресот бил почувствуван и во Македонија, во реонот на Охрид и Струга

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.