Земјотрес во Аргентина

19

Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди северниот дел на Аргентина, соопшти американскиот геолошки институт.

Земјотресот бил регистриран на 16 километри западно од местото Ел Хојо, на голема длабочина од 560 километри.

Не се очекува потресот да предизвика штета.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.