Земјотрес во Азербејџан

35

Земјотрес со јачина од пет степени според Рихтеровата скала денеска го погоди североисточен Азербејџан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 223 километри и на оддалеченост од 10 километри од населбата Алтуагај, каде живеат околу 1.000 луѓе, пренесува агенцијата ТАСС.

Нема извештаи за евентуални жртви или материјална штета

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.