Земјотрес во Егејот во близина на грчкиот остров Крит

61

Земјотрес со јачина од 4 степени беше регистриран утрово во морскиот дел југоисточно од грчкиот остров Крит, според Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија.

Засега нема информации за повредени или причинета материјална штета.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.