Жена застрелана утринава во Белград

64

Утринава во пукање во белградската населба Ѕвездара ранета е 40-годишната Љубица М. која завршила со три куршуми во ногата. Инцидентот се случил околу 07.30 часот, а жената со прострелни рани на потколеницата била итно префрлена на Ургентниот центар.

Според првите и нефоцијални информации, напаѓачот во неа испукал неколку куршуми и избегал со скутер.

На лице место веднаш дошле полиција и Итна помош. Мотивот за пукањето засега е непознат, ферензички увид и истрагата се во тек.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.