Жешкиот сон на Ордановски – Груевски да не се појавел на избори!

Жешкиот сон на Ордановски - Груевски да не се појавел на избори!
Жешкиот сон на Ордановски - Груевски да не се појавел на избори!

Опозицискиот квази аналитичар, Сашо Ордановски, синоќа гостуваше на „Ал Џезеира“, телевизија која повеќе од очигледно, гласно пропагира политика насочена против македонската влада и генерално против македонскиот народ. Па како што е редот, по којзнае кој пат, нивниот секогаш почесен гостин Ордановски, повторно го мантраше неговиот став за политичката криза, но, посочи и една експертска негова анализа дека премиерот Никола Груевски, немало да се кандидира на следните избори закажани за во април.

„Ако ме прашувате лично мене, не очекувам дека премиерот ќе се кандидира на следните избори, тој е имплициран во бројни кривични дела, односно имплициран е преку телефонските разговори, така што јас мислам дека ќе биде за

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.