Зголемена фреквенција на граничен премин Табановце

Утрово на граничниот премин Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, каде времето на чекање за излез од државата, е од 15 до 30 минути, а на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.