Жан Митрев повикан во обвинителство

Во Обвинителството е повикан д-р Жан Митрев кој е на распит кај обвинителот Гаврил Бубевски кој го води предметот, објави Фактор.

-Жан Митрев е повикан на распит во обвинителството на распит за одредени околности за предметот кој го води обвинителството, односно ОЈО Скопје по допрен глас од јавноста, потврдиле од Обвинителството.

Како што е познато, обвинителството отвори предмет, по емисијата Нечиста крв за наводни неправилности во таа приватна болница поврзани со лекување на пациенти.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.