Жбогар: Се надеваме дека законот за ЈО ќе биде усвоен пред распуштање на Собранието

17

Земјата треба да продолжи да ја покажува својата посветеност на реформи особено во клучни области. Се надеваме дека новиот закон за јавното обвинителство ќе биде усвоен пред Собранието да се распушти, напиша на Твитер евроамбасадорот Самуел Жбогар.

Предложеното законско решение, како што вели Жбогар, е добра основа за да се донесе консензуална одлука.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.