Жена е тешко повредена во сообраќајка во Битола

32
Тешка сообраќајка на патот Скопје – Тетово, повредено дете

Пешак е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне во Битола.

Од МВР информираат дека несреќата се случила на ул.„Филип Втори Македонски“.

-Автомобил „Хјундаи“, со битолски регистарски ознаки, управувано од В.Е.(29) од Битола, удрило во пешакот Е.И.(45) од Битола. Во незгодата Е.И. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Општата болница Битола за укажување на лекарска помош, информираат од Министерството.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.