Жена изгоре во пожар во Кочани, а пожарникар е повреден

Денеска Регионалниот ЦУК Кочани извести дека пожарникарите од Територијалната противпожарна единица ТППЕ Кочани, по дојава во 09.52 часот, интервенирале на гаснење пожар на семејна кука во населба Оризари, Општина Кочани на улица „Љупчо Сантов“ бб.

Било интервенирано со 3 возила од ТППЕ Кочани, 5 пожарникари и 4 мештани при гаснење на пожарот.

При пожарот во куќата починало едно женско лице на возраст од околу 80 години, а во противпожарната интервенција бил повреден и еден пожарникар.

По гаснењето на пожарот се повикани полициски екипи од Полициската станица ПС Кочани, кои вршат увид на самото место.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.