Жена од Гиновци ја запалила семејната куќа- го довела во опасност животот на членовите на семејството

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против Д.А.(35) од с.Гиновци, општина Ранковце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 16.06.2022 во семејната куќа во с.Гиновци, пријавената со умисла предизвикала пожар и го довела во опасност животот на членовите на семејството.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.