Жена од кочанско село жртвa на семејно насилство…

147

Според полицискиот билтен на СВР-Штип вчера во 10.40 часот во Полициската станица во Кочани 44 годишна жена пријавила дека околу 06.30 часот во семејната куќа во кочанско село била физички нападната од нејзиниот 56 годишен сопруг А.С, кој бил лишен од слобода. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде доставена соодветна пријава.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека во период од седум месеци, од почетокот на годината како СВР-Штип имаат регистрирано 29 кривични пријави за семејно насилство. Во поголемиот дел од случаите жртви се жените, но има и случаи, кога син физички напаѓа татко или обратно или во насилството учествуваат и други членови на семејства.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.