Жена повредена во сообраќајна несреќа во Ѓорче Петров

712

Жена на велосипед е префлрена на скопските клиники во понеделникот попладнето, откако управувајќи велосипед во скопската општина Ѓорче Петров била соборена од автомобил.

Несреќата се скучила попладнето околу 18,30 часот, кога 61-годишната С.С. возела велосипед на улицата „Ѓорче Петров“ во близина на општинската зграда. Тогаш во неа удрило патничко моторно возило „фиат добло“ со скопски регистарски таблички.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.