Жена прегазена кај Зелено пазарче, со тешки повреди пренесена во болница

84

На 11.03.2021 во 12.12 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„11-ти Октомври“ во Скопје автомобил „бмв“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(31) од Скопје, удрило во пешакот Ф.Б.(66) од Скопје.

-Во незгодата, Ф.Б. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, информира МВР.

Извршен увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.