Жена тешко повредена во Охрид, ја турнале од велосипед

На 05.08.2022 во 17:00 часот во СВР Охрид било пријавено дека близина на хотел на брегот на Охридското езеро, М.Ј.(56) од Куманово, која управувала велосипед, била удрена од друг велосипед, кој го напуштил местото, при што паднала.

Таа била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид каде и биле констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.