Жителите на булеварот Видое Смилевски Бато и околните објекти денеска без вода

72

Жителите на булеварот Видое Смилевски Бато, како и Поштата, Тедико маркетот и околните објекти од денеска од 8,30 часот ќе останат без вода за пиење, информираат до јавното претпријатие Водовод.

Прекинот е поради изведување на приклучок на профил Ф-150 милиметри на булеварот Видео Смилевски Бато број 2.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.