Зидан не загуби ниту едно од деветте финалиња со Реал

25

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан и натаму има максимален ефект во финалињата со шпанскиот фудбалски гигант.

Реал Мадрид синоќа во Џеда го победи Атлетико Мадрид на пенали со 4:1 и го освои шпанскиот Супер куп.

Клубот предводен од француски фудбалски стручњак освои три трофеи во Лига на шампионите, две клупски светски првенства, два Супер купа на УЕФА и два Супер купа на Шпанија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.